NOPÁLOVÁ MOUKA 250g

Kód: 01052
75 Kč / ks 30 Kč / 100 g
Skladem
Můžeme doručit do:
19.1.2019
Přidává se do směsí na přípravu nopálového pečiva. Nopal je bohatým zdrojem nerozpustné i rozpustné vlákniny.Prášek z nopálu je až z 47% tvo

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vláknina v trávicím traktu výrazně zvýší svůj objem.Vznikne pocit zasycení, což znamená, že je důležitá při dietách.
Trávící trakt tvoří až 12 kilogramů nečistot.

Nopal dále obsahuje 17 esenciálních pro tělo nezbytných aminokyselin z celkového počtu 21, které se v přírodě vyskytují.

 Složení

Nopal obsahuje většinu důležitých živin v ideálním poměru.

  • Kromě vysokého množství pektinů (vápenato-hořečnatých) a pestrého zastoupení minerálů a vitamínů, zejména četných vitamínů B a C, je 47 % objemu vyschlého Nopalu tvořeno vlákninou a to rozpustnou i nerozpustnou.
  • Nopal obsahuje 17 aminokyselin, z nichž je 8 esenciálních základních. Za základní je aminokyselina považována tehdy, když nemůže vzniknout přímo syntézou v lidském metabolismu a musí být proto obsažena v potravě.
  • Nopal má velice nízkou energetickou hodnotu, nižší než 20 Kcal/100g prášku.

 

Nopal je mexické jméno aztéckého původu pro kaktus – Opuntia ficus indica.

Po sklizni a očištění kaktusových listů následuje nařezání dužiny na malé kousky.  Sušící proces probíhá v konvekčních pecích při teplotě 50°  C a poté je sušina rozemleta. Vzhledem k šetrnému zpracování a sušení je v nopalové sušině uchován vysoký obsah všech přírodních látek. Při zpracování nejsou přítomny žádné chemické a konzervační látky.

Kromě vysokého množství pektinů (vápenato-hořečnatých) a pestrého zastoupení minerálů a vitamínů, zejména četných vitamínů B a C, je 47 % objemu vyschlého Nopalu tvořeno vlákninou a to rozpustnou i nerozpustnou. Nopal obsahuje 17 aminokyselin. Nopal má velice nízkou energetickou hodnotu

Nopalovou mouku lze přidat do směsi při přípravě těsta na pečivo, můžeme pro tělo získat komplexní obsah živin. Nopálová mouka je vhodná pro bezlepkovou dietu.

Obsah balení: 250g

NAŘÍZENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) č.. 1924/2006 o výživových a zdravotních tvrzeních zakazuje označovat na výrobcích a místech, které výrobky prodávají (e-shop) zdravotní účinky produktu. Proto od 01.07.2013 nebude možné poskytovat tyto informace přímo na  produktech. 

Doplňkové parametry

Kategorie: MOUKY
Záruka: datum_spotreby
Hmotnost: 0.25 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní mohou vkládat příspěvky. Prosíme, přihlaste se nebo se registrujte .

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní mohou vkládat příspěvky. Prosíme, přihlaste se nebo se registrujte .