ZDRAVÝ BLOG

YONI ZUBNÍ KARTÁČEK

YONI ZUBNÍ KARTÁČEK

Přemýšleli jste někdy jak se kdysi lidé starali o své zuby, když zrovna neměli po ruce plastový zubní kartáček?

 

Jak si udrželi zdraví bez tak základní pomůcky?

Odpověď je jako vždy v přírodě. Přírodní kartáček.

Příroda totiž vytvořila  zubní kartáček přesně splňující všechny potřeby naší ústní hygieny. A jak to, že jste o něm nikdy neslyšeli? Pro společnosti zabývající se výrobou kartáčků, past či odstraněním zubních kazů není tato varianta výhodná. Proto jsme se rozhodli rozšířit povědomí o tomto přelomovém a zároveň tradičním způsobu péče o ústní dutinu .

Už od pradávna se k vyčištění zubů používaly části větví nebo kořenu stromu Arak ( v arabských zemích) a v Africe například z citronovníku či pomerančovníku. V České republice to byla lékořice, která bohužel není vhodná kvůli své vysoké tvrdosti a riziku nevratného poškození chrupu. Proto je nejčastějším zdrojem přírodních kartáčků Salvadora perská, která představuje vyváženou kombinaci struktury i složení silice. Právě zmíněná silice z tohoto stromu se používá do klasických zubních past kvůli svým kouzelným účinkům. Bohužel je v tomto případě tepelně upravená a zbavená velké části účinků.

Přírodní kartáček na zuby YONI oganický - výhodné balení 5ks

Klacíky či kořeny

jsou z drobných vláken, která při správném použití efektivně odstraňují plak aniž by narušovaly sklovinu či dáseň. Kartáček tak vytváří efekt vyleštěných zubů. A co zubní pasta? Není zapotřebí, protože samotné chemické složení klacíku je na míru vytvořené pro zdravé zuby. Čerstvý kartáček je velmi šťavnatý a plný léčivé silice. Silice neutralizuje Ph a spouští v ústech chemickou reakci, při které se vylučují látky obnovující sklovinu a přirozenou vitalitu zubů. Polykání silice zlepšuje trávení a je prevencí proti rakovině tlustého střeva. Obsahuje například fluorid (v přiměřeném množství a přírodní formě), kyselinu tříselnou, síru, vitamín C, kyselinu salicylovou, saponiny, flavonoidy ve vyváženém poměru. Dokonce se o něm tvrdí, že zlepšuje paměť, zrak, léčí bolest hlavy atd.

Studie dokazují, že tato jednoduchá technika má lepší účinky na chrup než klasický syntetický kartáček.

Co mi výměna plastového kartáčku za klacík přinese?

 • vybělení zubů
 • odstranění pigmentu
 • vyhubení bakterií způsobující kazy
 • neutralizace špatného dechu
 • efekt vyleštěných zubů
 • léčba i prevence paradentózy, aftů, herpesu
 • vyrovnání Ph v ústech
 • spuštění přirozené remineralizace
 • prevence zubního kazu a kamene
 • možnost čistit si zuby za jakékoli situace

Porovnání přírodního kartáčku a plastového zubního kartáčku s pastou

Připravili jsme pro Vás překlad věděcké studie, která dopodrobna rozebírá chemické složení a účinky kartáčku na lidské tělo.

Celkem existuje 70 benefitů přírodního kartáčku

spojených s užíváním kořínků k ústní hygieně známých ze starověké literatury, které nebyly doposud otestovány. Studie zaměřené na ústní hygienu vždy potvrdily, že přírodní kartáček jednoznačně vyhrává nad plastovým zubním kartáčkem a pastou.

Kde koupit přírodní kartáček ?

V našem obchodě!

Máme pouze ty nejčerstvější kousky pocházející z velkých stromů rostoucích v divočině. Díky jejich velikosti a počtu nemá používání kartáčku žádný negativní vliv na životní prostředí, naopak se jedná o nejvíce ekologickou variantu po všech stránkách.

Rádi byste si kartáček koupili v kamenné prodejně? Podívejte se na mapu prodejních míst

 

 1. Otevřete vakuovaný kartáček
 2. Odstraňte kousek kůry z jednoho konce, doporučujeme 2-4mm. Kůru můžete  jemně okousat.
 3. Velmi jemně začněte očištěný xylém kousat, nejlépe na stoličkách. Zároveň dbejte na to, abyste pořádně promísili sliny s vyplavující se silicí kartáčku. To zaručí zahubení bakterií v celých ústech
 4. Následně kartáček kousejte dokud nedocílíte toho, že se xylém roztřepí tak, aby se dal použít k mechanickému odstranění plaku a zbytků jídla. Není potřeba kousat silně
 5. Nyní si pořádně a vědomě očistěte všechny zuby a mezizubní mezery, stále doporučujeme vycucávat silici a mísit se slinami
 6. Ořízněte použité štětiny a vraťte kartáček zpátky do obalu a uzavřete jej
 7. Zabalte si kartáček s sebou, ať už jdete kamkoliv.  Je dobré, mít ho vždy po ruce a dodržovat správnou ústní hygienu

Upozornění – pokud kartáček nepoužíváte aktivně každý den, nebo v případě že jej používáte jen doma např. jednou denně uchovávejte ho pro jistotu v lednici. Chraňte před přímým slunečním zářením a skladujte za pokojových teplot.

Doporučujeme zuby čistit velmi jemně minimálně ráno a večer

Máte otázku ?

Možná najdete odpověd na stránce často kladených otázek nebo zde v diskuzi.

Ve videu můžeme vidět domorodý kmen Afriky, jak používá klacíky stromu Salvadora perská k čistění zubů (Zapněte v menu české titulky)

 

 

 

Proč tedy používat neefektivní napodobeninu jako je plastový kartáček a zubní pasta, když můžeme použít originál?

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz