BIKEGALLERY

Ve zdravém těle, zdravý duch

 

Ve zdravém těle, zdravý duch, říká jedno moudré pořekadlo. A řada z nás mu dává za pravdu. Čím dál častěji si tak hlídáme, co jíme, kontrolujeme obaly a pečlivě čteme složení. Začínáme upřednostňovat kvalitní přírodní produkty, které dodávají našemu organismu přirozené vitaminy, proteiny, minerály a další důležité látky. Do jídelníčku zařazujeme spoustu ovoce, zeleniny či v současnosti velmi oblíbené superpotraviny, které jsou přímo napěchované živinami.

 

Jak se udržet v kondici

Samotná strava však představuje pouze jednu část „zdravého těla“. Abychom byli fit, musíme se také udržovat v kondici. Bez pravidelné pohybové aktivity to tedy nepůjde. Pokud nepatříte zrovna mezi milovníky fitness center, ani si nelibujete ve skupinovém sportování, pak to zkuste jinak. Vyrazte ven na čerstvý vzduch, vytáhněte kolo ze sklepa a vydejte se na projížďku do přírody. Provětráte si hlavu a ještě se pokocháte krásnou krajinou. Obrovská výhoda cyklistiky tkví v tom, že ji může provozovat prakticky každý bez ohledu na tělesnou hmotnost nebo fyzickou kondici. A co k tomu budete potřebovat? Samozřejmě bezpečný „stroj“. Jestli dáte přednost horskému kolu nebo silničnímu záleží na tom, v jakém terénu chcete jezdit. Silniční kolo je určené pouze na silnice, zatímco s horským můžete klidně zajet i na lesní pěšinku. Aby se vám dobře jelo, je zapotřebí si správně nastavit výšku a sklon sedla a také výšku řídítek.

 

Šlápněte do pedálů

Kolo si můžete „vyšperkovat“ různými vychytávkami. Chcete-li mít váš trénink pod kontrolou, pak určitě oceníte tachometr na kolo. Pokud se chystáte na výlet s celou rodinou, pak přimontujte sedačku na kolo, ať z té jízdy něco má i vaše ratolest. Vy se však při šlapání trochu zapotíte a mysletmusíte také na to, že se mění ovladatelnost kola.Aby byla jízda radostí a nikoli utrpením, dodržujte zásady bezpečnosti provozu. Nezapomínejte na cyklistickou helmu, kterou nasaďte nejen sobě, ale také vašemu potomkovi. Vybavte se také reflexními prvky, abyste byli vidět z dostatečné vzdálenosti. A pak už jen pořádně šlápněte do pedálů a užívejte si radost z pohybu!

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz