Čokoládový salám

Na tento druh cukroví se vrhnou milovníci hořké čokolády nejdříve. Jeho příprava je přitom velmi rychlá a snadná a hravě ji zvládnou všichni. Ale nezapomeňte použít pravou hořkou čokoládu – žádné tukové polevy a podobné náhražky!

  Recept cokoladovy salam

 

Mandle nasekáme nahrubo a fíky nakrájíme na malé kousky. Na vodní lázni necháme roztát čokoládu, do které vmícháme ostatní suroviny a směs necháme za občasného zamíchání prohřát. Je-li směs příliš sypká, přidáme trošku vody. Ustřihneme z role asi 20 cm pečícího papíru, který můžeme trochu posypat moučkovým cukrem (nebo rozmixovaným třtinovým cukrem). Na pečící papír lžící po celé délce nandáme teplou čokoládovou hmotu, ale necháme po každé straně místo na přehnutí papíru. Pečící papír nejprve podélně přehneme přes čokoládu a vytvarujeme válec. Konce papíru přehneme a salám necháme v chladu několik dní uležet. Před podáváním pečící papír rozbalíme a salám nakrájíme na plátky.

TIP: Ze základního receptu na čokoládový salám můžeme vytvářet různé variace například s alkoholem, keksy, kustovnicí, brusinkami, strouhaným kokosem a podobně.

* = pokud možno bio, od souseda nebo domácí

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz