NÁVRAT K PŘÍRODĚ - JAK TO VLASTNĚ ZAČALO

Návrat k přírodě

 Čím dál častěji se lidé zajímají o svůj jídelníček a skladbu potravin. Je to právě proto, že se ve stravě objevuje velké množství chemických látek, barviv a konzervantů, díky nimž vypadá, ale i chutná jídlo daleko lépe, než tomu tak ve skutečnosti je. Avšak kvalita potravy a výživová hodnota je naprosto minimální. Proto lidé začínají sahat po přírodních produktech, které dodají organismu dostatek živin. Jedná se o tzv.superpotraviny.

 Co to jsou superpotraviny

 Superpotravinou se rozumí potravina, jejíž složení a obsah živin je mnohonásobně vyšší, a tedy prospěšnější pro lidský organismus, než je tomu u potravin „běžných“. Tyto potraviny obsahují především běžné, ale i méně se vyskytující vitamíny, minerální látky, proteiny, aminokyseliny, enzymy a koenzymy, antioxidanty, vlákninu, zdravé tuky a oleje.

 

Zakladatel projektu Via Naturae František Knop o tom ví své. „Manželka měla několik urologických zánětů za sebou a lékaři nedokázali nic jiného, než jí pokaždé napsat antibiotika. Ta třetí už byla na rovných 45 dnů. To způsobilo snad ještě horší problémy. Na pokožce se jí objevily desítky světlých skvrn.“ uvádí Knop.

 „Hledal jsem produkt, který by ji dokázal s těmito problémy pomoci a našel jsem mladý ječmen, který mi doporučil kamarád. Počáteční skepsi vystřídal úžas, kdy skvrny rychle začaly mizet a opět rozbujelý zánět velmi rychle ustoupil a na dlouhou dobu zmizel.

Problematice jsem se začal víc věnovat, poznávat další přírodní produkty a jejich opravdovou hodnotu.“, říká dále František Knop. Nejdřív jsme ječmenem řešili záněty. Pak bylo třeba povzbuzení a posílení imunity. Objevili jsme tedy kustovnici a její úžasné povzbuzující účinky, díky vysokému obsahu vitamínu C.“

Protože však tehdy byly zelené potraviny v České republice poměrně dost drahé, ideální variantou bylo koupit rovnou celý sud u výrobce v zahraničí a zkusit část prodat. To se podařilo, a znamenalo to počátek internetového obchodu www.prirodnidoplnky.eu.

 Jaké zdravotní výhody mají superpotraviny

Superpotraviny mají nespočet pozitivních účinků. Působí preventivně proti zánětlivým stavům, upravují metabolismus, podporují hubnutí, snižují cholesterol, krevní tlak, pomáhají chránit nejen srdce, ale i další tělesné orgány, podporují trávení a působí preventivně proti nádorovým onemocněním.

 Na seznamu superpotravin naleznete ale i další potraviny. Jedná se například o řasu chlorella, která je vyhledávána pro své detoxikační účinky, dále to ženám velmi pomáhající maca, konopné semínko, různé druhy sušeného ovoce a zeleniny, ale také třeba většina druhů ořechů.

 Užíváním superpotravin posílíte svůj organismus. Navíc je prokázáno, že zdravá strava přináší spokojenost a štěstí, což má pozitivní vliv na délku života. Důležité je však vždy myslet na to, že správně vyváženého jídelníčku dosáhnete rozmanitou stravou, zejména kombinací různorodých druhů zeleniny a ovoce, luštěnin a nepřislazovaných cereálií.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz