Pohodlný a nerušený spánek je nesmírně důležitý pro naše zdraví

Pohodlný a nerušený spánek – přivolejte si ho i do své ložnice

 

Spánek patří mezi základní fyziologické potřeby člověka, řada z nás s ním má však nemalé problémy. Odborníci poukazují na to, že přibývá stále více lidí, kteří bojují s nejrůznějšími spánkovými poruchami. Na vině může být stres, aktuální psychická či fyzická kondice, ale i trochu „přízemnější“ důvody. A právě ty zvládnete lehce odstranit, původ totiž mají přímo ve vaší ložnici.

 

Nerozlučná dvojice

Spánek a postel neodmyslitelně patří k sobě. Opravdové pohodlí vašemu tělo poskytne postel z masivu, která je bytelná, pevná, dlouho vydrží a nikdy nevyjde z módy. Do vaší ložnice vnese kus přírody, dodá prostoru na útulnosti a vytvoří podmínky pro příjemný spánek - pozitivně totiž působí na lidskou psychiku. Její nadčasový design se navíc stane ozdobou každého interiéru, a to bez ohledu na to, v jakém stylu je zařízen.

 

Podklad jako základ

Do postele patří kvalitní matrace, bez pochyby totiž platí tvrzení, že kvalitní matrace znamená kvalitní spánek. A to se potom odrazí i na vaší dobré náladě a celkové pohodě. Najít tu pravou však může být docela oříšek. Jedna univerzální, která by vyhovovala všem, totiž bohužel neexistuje. V úvahu musíte vzít celou řadu faktorů, od typu vaší postavy přes zdravotní problémy, s nimiž se potýkáte, až po podklad, na kterém bude umístěna. Jakou matraci vybrat vám nejlépe poradí odborníci ze specializovaných prodejen, tak se na ně nestyďte obrátit.

 

Překvapivý narušitel

Usínání může bránit i taková obyčejná věc, jakou je polštář. Trápí-li vás navíc bolest hlavy a krku, pak to jasně signalizuje, že nastává ten pravý čas na jeho výměnu. Sortiment je víc než široký, ať už se to týká tvarů nebo materiálů, rozhodně máte z čeho vybírat. Velké popularitě se dnes těší polštáře z paměťové pěny, které se skvěle přizpůsobí tvaru těla a vytváří tak kvalitní podmínky pro váš nerušený spánek.

 

Důležitá životospráva

Pomoci může i úprava životního stylu a životosprávy. Rozhodně se na noc nepřecpávejte těžkými jídly, vyvarujte se kofeinových a energetických nápojů. K potravinám, které byste si naopak měli dopřát pro kvalitní spánek, patří ořechy, hlavně ty vlašské, para, mandle a pistácie, které jsou důležité pro tvorbu melatoninu a serotoninu, tedy hormonů spánku. Do říše snů vás rychle přenesou také bylinné čaje, jako meduňka nebo heřmánek. Tak, uvařte si jeden šálek, než se odeberete na kutě a problémy s usínáním vás trápit nebudou!

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz