PU-ERH 100g , VIA NATURAE

Kód: 00022
Neohodnoceno
Značka: VIA NATURAE
120 Kč / ks 120 Kč / 100 g
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…
Čaj čínských císařů Pu-Erh čaj je pravděpodobně nejvíce podobný čaji, který Číňané znali již zhruba před 2000 lety. Námi nabízený pu-erh je

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čaj čínských císařů Pu-Erh čaj je pravděpodobně nejvíce podobný čaji, který Číňané znali již zhruba před 2000 lety. Ve slovníku autora Kuó Pó z roku 350 našeho letopočtu lze najít zmínku o léčivém čajovém nápoji. Tento byl připravován z obrovských zelených listů stlačených do tvaru koláče, které byly poté tak dlouho fermentovány, dokud nezískaly červenohnědou barvu.
Za zdroj Pu-Erh-čaje je pokládán volně rostoucí čajovník druhu „Camellia assamica“, odrůda „dych“ s nevšedně velikými listy. Jeden z předních reprezentantů výzkumu účinků Pu-Erh čaje na lidský organismus, čínský profesor Li Yongkang, jej nazval čajovým stromem Qingamao.
„Praotec čajovník“ tohoto druhu je starý nejméně 800 let, vysoký více než 30 metrů a svůj domov má v čínské provincii Yunnan. Hlavním městem Yunnanu je Kunming s asi 3 miliony obyvatel, který, díky velkému počtu zde sídlících výzkumných ústavů, je pokládán za centrum tradiční čínské medicíny. Již v 70. letech právě čínští lékaři z Kunmingu poprvé předložili klinicky ověřené výsledky o pozitivním působení Pu-Erh čaje při snižování hladiny cholesterolu v krvi. V dřívějších dobách patřil Pu-Erh mezi nejvybranější čajové sorty, které byly podávány pouze čínským císařům. Běžnému lidu nebyla jeho konzumace vůbec povolena, a tak si získal svůj původní název „císařský čaj“. Z tohoto období vlastně i pochází jeho vznik, neboť čínští pěstitelé dlouze bádali nad tím, jak zachovat všechny účinné látky zeleného čaje pro „urozené jazýčky“ císařského dvora. Tak se zrodila myšlenka „konzervace“ zeleného čaje. Cesta k úspěchu byla zdlouhavá a komplikovaná a přírodní laboratoří tohoto vývoje byly jeskyni v horských oblastech Yunnanu. Proces začínal výběrem vysoce kvalitních sort zeleného čaje, z nichž se používaly mimořádně veliké čajový lístky. Poté následovalo jejich stlačení, což je pro Pu-Erh charakteristické. Takto dostaly svoji příležitost ke svému působení kmeny specifických bakterií, které pozvolnou fermentací měnily zelený čaj během dlouholetého skladování za kontrolovaných podmínek v Pu-Erh čaj. Dodnes je jeho výroba zastřena rouškou tajemství, jenž je dobře střeženo. V tradiční čínské medicíně je Pu-Erh pokládán za léčivo. Čajové lístky vůbec patří mezi 50 nejvýznamnějších léčivých rostlin v Číně a právě Pu-Erh čaj má mezi nimi výsadní postavení. Účinky čaje Pu-Erh jsou vědecky podloženy výzkumy lékařů z Institutu medicíny v Kunmingu, ale i z nemocnice St. Antonie v Paříži. 

Skvělé výsledky nejvíce proslavily Pu-Erh čaj v následujících 3 hlavních oblastech:
1/ Pu-Erh je účinným pomocníkem v boji s nadváhou, je nazýván též požíračem tuku. Jedná se tedy o ideální doplněk redukčních diet, popř. též jako nápoj při provádění očistných postních kůr (hladovek).
2/ Redukce hladiny cholesterolu v krvi – při pravidelném pití 3 šálků denně ji lze snížit až o 13% za měsíc. 
3/ Aktivizace látkové výměny v játrech při snižování hladiny alkoholu v krvi. Osm dobrovolníků z řad pařížských lékařů se přesvědčilo, že díky pití Pu-Er čaje probíhalo odbourávání alkoholu z jejich krve více než dvojnásob rychle. Hladina alkoholu totiž klesla za 2 hodiny již o 0,45 pro mile.

Další klinicky ověřené účinky:

- ochrana před infekčními chorobami
- působí bakteriostaicky /zabraňuje množení bakterií/
- usnadňuje trávení tučných jídel
- posiluje imunitní systém
- pročišťuje organismus
- působí antidepresivně

Vzhledem k nízkému obsahu kofeinu (taninu) je možno Pu-Erh popíjet prakticky celý den až do večera. Nejlepších výsledků bylo dosaženo, když sledovaní pacienti tímto čajem nahradili většinu přes den zkonzumovaných nápojů, především limonády, colu a kávu. Pu-Erh čaj má nálev tmavě hnědočervené barvy s chutí silně zemitou až kouřovou. Někomu se možná napoprvé může zdát toto typické aroma příliš intenzivní, a proto je třeba čaj ze začátku nevařit příliš silný a postupně si na jeho zvláštní chuť přivykat. Další možností je, při přípravě Pu-Erh čaje jeho první nálev po 30 sec. slít a ke konzumaci připravit až nálev druhý. Jinak se jeho příprava neliší
od přípravy jiných černých čajů.

Příprava

Na 1 šálek 1 čajová lžička, zalít právě vroucí vodou 100°C, doba luhování 3-5 minut.

Pu-Erh čaj je nejlépe jako ostatní čaje podávat neslazený. Pro ortodoxní zastánce sladké chuti odborníci doporučují používat sladidla přírodní – např. med, javorový sirup nebo šťávu z agave (přírodní sladidlo populární v západní Evropě, neutrální chuť, 100% obsah ovocného cukru). Dobře chutná i jako chladný nápoj, dokonce je vhodný pro přípravu ledového čaje.

Doplňkové parametry

Kategorie: ČAJE, LÉČIVÉ BYLINY A HOUBY
Záruka: datum_spotreby
Hmotnost: 0.3 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz