Zachraňte potraviny
Nejprodávanější

Nové tyčinky Lifebar s obsahem proteinu jsou skvělé pro maximální výkon při tréninku a stavbu vašich svalů.

Výborné slané tyčinky v bio kvalitě, které obsahují pouze rýžovou, kukuřičnou a jahelnou mouku. Díky tomu jsou bezlepkové a mohou si na nich pochutnat i ty z vás,...

Skvělé a zároveň zdravé kaše obsahující vitamíny E, B2, B3, B6, B12, C a další v mnoha příchutích. Neváhejte a vyzkoušejte.

Vzniká mechanickým mlynářským zpracováním pohanky, která je nutričně a dieteticky hodnotná, lehce stravitelná, s obsahem vlákniny, vitamínů a minerálů.

Pohankovou kaši Nomina si můžete připravit podle svých vlastních představ. Není ochucená, vy sami si volíte, jaké další suroviny či sladidla chcete či můžete použít.

KURKUMA je koření žluté barvy ze sušeného mletého oddenku kurkumovníku dlouhého. Používá se též jako přísada při výrobě směsi kari koření, do hořčice a do worcesterské omáčky.

Wakame je dlouhá řasa s temně zelenými listy, mořská zelenina vhodná do jídel, salátů. Je bohatá na minerální látky.

Instantní čekenková kávovina obohacená o bylinu Arjuna je excelentní náhražkou kávy či nápoj pro každého. Díky bylině Arjuna navíc podporuje srdce a dodává tělu...


Nová kategorie lupínků vyrobena výhradně ze směsi rýžové a celozrnné mouky z čočky. Chutná a zdravější alternativa k tradičním brambůrkům.

Málokdo;si uvědomuje, že stříbro je stopový prvek, který sehrává v lidském organismu velmi vážnou roli.

Celozrnné tyčinky s mákem jsou výtečná křupavá a voňavá pochoutka k zdravějšímu mlsání nebo na svačinku.

První dětská čokoláda v biokvalitě. Jemná mléčná čokoláda s bílou mléčnou náplní.
S jídlem se plýtvá alarmujícím tempem. My, spotřebitelé jsme jejím největším zdrojem. Více než obchody s potravinami a restaurace dohromady. Ale je tu dobrá zpráva: můžeme s tím něco udělat.
Plýtvání potravinami je ztráta nebo vyhození potravin obecně určených k lidské spotřebě. Toto plýtvání se v celém dodavatelském řetězci, od zemědělské výroby až po spotřebu, včetně skladování, zpracování, distribuce a řízení. Týká se všech druhů potravin: ovoce a zeleniny, pekařských výrobků, mléčných výrobků, masa, ryb a mořských plodů, vajec, zpracovaných produktů atd. Globální plýtvání potravinami odhaduje FAO (organizace spojených národů pro výživu a zemědelství) na téměř třetinu celkové produkce, což představuje přibližně 1,3 miliardy tun ztracených nebo vyhozených potravin ročně.
Plýtvání potravinami je celosvětový společenský a sociální, environmentální, ekonomický a někdy i zdravotní problém. Výzvy spojené s tímto plýtváním se týkají zejména potravinové nejistoty, sociálních nerovností, pomoci nejchudším lidem, optimalizace zemědělství, snižování dopadu potravin na životní prostředí a zejména jejich dopadu na klima. V roce 2019 je množství skleníkových plynů produkovaných potravinovým odpadem na třetím místě na světě mezi znečišťujícími zeměmi, za Čínou a Spojenými státy.